Zenit Hotel Balaton**** Superior a díjazottak között

Tizenhét szálloda és hat étterem érdemelte ki a Magyar Turizmus Minőségi Díjat a 2017. évi pályázaton, velük együtt negyvenhét szálloda és tizennyolc étterem jogosult jelenleg a Magyar Turisztikai Ügynökség védjegyének használatára.

A 2017-es kiírás alkalmával 31 hazai vállalkozás indult el a Magyar Turizmus Minőségi Díj megszerzéséért, közülük 17 szálloda és 6 étterem érdemelte ki a védjegyet. Négyen első ízben pályáztak, a többiek megújítóként nyerték el a három évig érvényes minősítést.

A csütörtöki díjátadó ünnepségen Gajda Tibor, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese kiemelte, hogy a magyar turisták évente 600 milliárd forintot költenek külföldön, a hazai kínálat minőségi fejlesztésével ennek az összegnek jelentős részét itthon lehetne tartani. A szakember hozzátette, hogy a turizmushoz kötődő védjegyek “rendbe tételére” a következő két évben 1 milliárd forintot fordítanak.

Gajda Tibor azt is elmondta, hogy hamarosan kihirdetik a szálláshelyek fejlesztésére meghirdetett pályázatok első nyerteseit. – A nyertes pályázóknak már a 10 év múlva jelentkező igényeknek is meg kell felelniük – hangsúlyozta.

Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke az ünnepségen kiemelte, országimázs szempontjából is fontos szerepe van a minőségi szolgáltatásoknak, és felhívta a figyelmet arra, hogy a turizmust is érintő munkaerőhiány nem mehet a minőség rovására.

Flesch Tamás kiemelte, hogy a Szállodák és Vendéglátóhelyek Európai Szövetsége (HOTREC) is akkreditálta a Magyar Turizmus Minőségi Díjat, így a díjazott éttermek és szállodák jogosultak a „European Hospitality Quality” (EHQ) minősítési rendszer elismerését jelző „Q” jel használatára is. A

Magyar Turizmus Minőségi Díj tanúsító rendszer tizenhárom éve működik. A díjat három évre ítélik oda. A szállodáknak egy 800, éttermeknek pedig 300 kérdésből álló értékelésnek kell megfelelniük. Az önminősítést próbavásárlások során az MTÜ szakemberei ellenőrzik, akik visszajelzést adnak a vállalkozásoknak arról is, milyen fejlődési lehetőségeket javasolnak.

A Magyar Turizmus Minőség Díj idei kiírásra szeptember 30-áig pályázhatnak a szállodák és éttermek, a sikeres pályázók automatikusan elnyerik az „MTÜ kiemelt partnere” státuszt is.

3FBDF955-5BA8-49BF-BFC2-F2C0D8898A7D

A 2017. évi pályázaton eredményes turisztikai szolgáltatók:

Szállodák: Airport Hotel Budapest, Andrássy Rezidencia Wine & Spa*****, Tarcal, Aquaworld Resport Budapest, Betekints Wellness és Konferencia Hotel Veszprém, Caramell Premium Resort, Bük, Castellum Hotel, Hollókő, ETO Park Hotel Business & Stadium, Győr, Globall Hotel, Telki, Hotel Azúr Premium**** Siófok, Hotel Aquarell Cegléd, Hotel Lycium Debrecen, Hotel Silverine Lake Resort****superior Balatonfüred, Kolping Hotel Spa & Family Resort, Alsópáhok, Residence Balaton****superior Conference & Wellness Hotel, Siófok, Residence Ózon**** superior Conference & Wellness Hotel, Mátraháza, Velence Resort & Spa***superior, Velence, Zenit Hotel Balaton****superior Vonyarcvashegy.

Éttermek: Ambrózia étterem és Panzió***, Kazincbarcika, Deák Étterem, Sopron, Gundel Étterem, Budapest, Hatpöttyös Nonprofit Kft. Székesfehérvár, Kakukk Étterem és Panzió Nyírbátor, Kiskohász Vendéglő Dunaújváros.

Forrás: turizmus.com

Tetszik a cikk? Osszd meg másokkal is!